تخت خواب، مبلمان، ميز صندلي

تخت خواب، مبلمان، ميز صندلي

<-PostTitle->

راهنماي خريد مبلمان منزل

در عصر اخير مدل هاي نامحدودي از مبلمان تختخواب شو در طرح ها و قيمت هاي مختلف وجود دارد. مصرف كنندگان با انتخاب هاي گوناگوني مواجه هستند.  با تكنولوژي  روز، همه افراد مي توانند از داشتن مبلمان راحت لذت مي برند، البته فراموش نكنيد كه مبلمان تنها به ميز و مبل و صندلي محدود نمي شود.هدف اين مقاله آشنايي شما با اطلاعات و رهنمودهاي اوليه اي است كه به واسطه آن قادر شويد هم ازخريدخود راضي بوده و از آن لذت ببريد.

برنامه ريزي براي خريد

بهترين راه براي جلوگيري از هدر رفتن وقت و پول و جلوگيري از پشيماني پس از خريداست.اين موارد شامل:

1-يكسري اصول ابتدايي را در ذهن داشته باشيد.

2-خريد خود را بر اساس آن اصول استوار نماييد.

3-نيازهاي خودازخريدمبلمان رابه دقت بررسي نماييد.چه بخواهيد يك اتاق را مبلمان كنيدچه كل خانه را و يا تنها قصدخريديك نيم ست را داشته باشد.

4- اينكه چه مدتي از آن استفاده كنيد. قصد داريد در دراز مدت از آن استفاده كنيد.5- آيا براي مدت زمان كوتاهي به آن نياز داريد.مانند صندلي هاي مخصوص

موارد مصرف مبلمان

بايد بدانيد به چه منظوري مبلمان را خريداري مي كنيد. قرار است توسط چه فرد يا افرادي مورد استفاده قرار بگيرد. به اين طريق راحتتر مي توانيد در مورد مدل، رنگ، و جنس آن تصميم بگيريد. افراد سالخورده و يا مجرد ممكن است مدل ها و پارچه هايي را انتخاب كنند كه هيچ گاه مناسب خانواده اي كه بچه هاي كوچك و حيوان خانگي دارند نباشد. مورد استفاده مبلمان نكته مهمي است كه حتماً بايد به آن توجه كرد.چقدر فضا در اختيار داريد.

سايز اتاقي كه قرار است مبلمان در آن چيده شود.يك نكته مهم در انتخاب صحيح مبلمان است. شايد فكر بدي نباشد چيدمان هاي مختلف مبلمان را در آن امتحان كنيد.تا بهترين استفاده از فضا را داشته باشيد. در طرح ريزي براي خريد مبلمان در سايز مناسب نكاتي نظير: عرض راه پله ها، راهروها، و عرض درب ورودي را نيز در نظر بگيريد. بسياري از خانه هاي نوساز داراي راهروهاي عبوري كوچكي هستند، بنابراين مبلماني را تهيه كنيدكه به راحتي قابل حمل و نقل باشد.

بودجه خود را مشخص كنيد

ابتدا يك بودجه مناسب در نظر بگيريد. بعدآيتم مورد نظرخود را انتخاب كنيد. كل بودجه خود را تخمين بزنيد و بعد ببينيد كه براي هر آيتم تا چه اندازه مي توانيد هزينه كنيد. شايد بخواهيد براي خريد يك ميز با كيفيت و مرغوب كه قرار است براي چند سال از آن استفاده كنيد هزينه بالاتري را پرداخت كنيد.

پس از در نظرگرفتن نيازها نوبت به آن مي رسد كه نگاهي به چيدمان دكوراتورهاي حرفه اي بيندازيد.تا ايده هاي خوبي دستگيرتان شود. با نگاه كردن به مجلات و خانه هايي كه توسط دكوراتور هاي حرفه اي چيده شده اند.كه چگونگي انتخاب مبلمان براي هر اتاق به چه نحوي است.

چگونگي و انواع مبلمان

دو نوع مبلمان اصلي وجود دارد: مبلمان روكش دار و مبلمان موردي.مبل هاي نشيمن و كاناپه ها كه داراي بالشتك هستند. مبلمان موردي هم به اسباب و اثاثيه اي اطلاق مي شود كه فاقد قسمت بالشتك دار هستند، مانند: ميز، ويترين، قفسه . اين دو  نوع مبلمان مي توانند از اجناس مختلفي ساخته شوند.عمده محصولات مبله از چوب سخت ساخته مي شوند.

چوب سخت به چوب درختاني نظير: گردو، افرا، بلوط، گيلاس،توس، ساج. چوب نرم به چوب درختاني نظير: كاج و صنوبر، ماموت و سدر اطلاق مي شود. مبلماني كه از چوب هاي نرم ساخته شده باشد به مراتب از چوب هاي سخت ارزانتر است.

جنس بالشتك ها و پارچه

جنس پارچه هاي رو مبلي در مبلمان متفاوت است.در عين حال تعيين كننده ميزان راحتي و سفتي مبل است. به اين منظور از فنرهاي ساده كويل،فنرهاي زيگ زاگ، و مارپيچي استفاده مي شود.داخل آن هم با پارچه، پلي استر، و پلي اورتان پر مي شود. معمولاً رنج استفاده از اورتان به دليل دوام و مقاوت بالا، وزن كم، بيش از ساير موارد مشابه است. گرفته شده با يكديگر تفاوت بهترين ا فوم ها متراكم تر هستند كه ميزان اورتان موجود در آنها بالاست.

براي روكش نيز از پارچه هاي مختلف طبيعي و مصنوعي استفاده مي شود. در حين خريد بايد دقت كنيد كه جنس پارچه چيست و طرز نگهداري آن چگونه است. جنس پارچه در ارتباط مستقيم با قيمت مبلمان است. هر چه مرغوب تر باشد قيمت مبلمان هم افزايش پيدا مي كند.


امتیاز :

بازدید :

برچسب ها : ،

ادامه مطلب

تاريخ : ۱۹ مهر ۱۳۹۷ | ۱۱:۳۳:۳۸ | نویسنده : ادمين |